Blogi

Akende pesemine ei pea olema keeruline

Akende pesemine ei pea olema keeruline

Erinevaid nippe, mille abil akende pesemine efektiivsemaks muuta ja parem tulemus saavutada, leidub internetiavarustes palju. Küll soovitatakse spetsiaalseid retsepte, kuidas kodus ise kõige parem puhastusvahend aknapesu jaoks kokku segada, ühed soovitavad vanakooli meetodit – ajalehega aknaklaasi kuivatamist, teised ütlevad, et seda tuleks iga hinna eest vältida ning ainult mikrofiiber on klaasi kuivatamiseks õige vahend. 

Mida aga teha, kui otsid lihtsat ja alati töökindlat meetodit akende pesemiseks? Kuidas saada säravalt puhtad aknad võimalikult vähese vaevaga? Tahad teada, milline on päriselt parim viis, kuidas pesta aknaid? Sellisel juhul tasub sul kaaluda spetsiaalse, elektrilise aknapesuri soetamist. Tutvustame lähemalt, millega tegu. 

Mida kujutab endast aknapesur?

Võib tunduda uskumatu, aga akende pesemine pea olema tingimata ebameeldiv tegevus, kui sul on vaid õiged vahendid selleks. Elektriline aknapesur on mugav abivahend, mida kasutada, sest teeb ka suuremate klaaspindade puhastamise kerglevalt lihtsaks. Selline seade on käepärane viis, tänu millele on akende pesemine kiirem, lihtsam ja saavutad palju parema tulemuse võrreldes tavalise lapiga. 

Tavalise aknapesuri kaal jääb alla ühe kilo, tänu millele on seade väga lihtsalt kasutatav. Pese aknad säravpuhtaks kas või ühe käega! Pesur tuleb suureks abiks eriti siis, kui su korteril või majal on palju või suured aknad, mille pesemine muidu aeganõudev ja tüütu ülesanne on. 

Kuidas pesta aknaid aknapesuriga?

Selleks, et pesuriga aknaid pesta, tuleb sul täita oma väike ja käepärane aknapesur vee ja puhastusvahendiga ning lülitada see sisse. Seejärel liiguta seda kergelt vajutades aeglaselt mööda aknaklaasi ja naudi koheselt säravat tulemust. 

Pesuri puhastusainega niisutatud mikrofiibrist lapp eemaldab klaasilt kogu mustuse ja pesur imeb samal ajal sisse üleliigse musta vee. Aknapesuril on nimelt spetsiaalsed eraldi veekonteinerid puhta ja musta vee jaoks. Üks täitekord võimaldab sul korraga puhastada ligi 20 m² klaaspinda. Ja nii lihtne akende pesemine sinu jaoks edaspidi ongi! 

Pärast pesuri kasutamist pane seade laadima ja lapp pesumasinasse ning järgmine kord on vajalikud töövahendid sind ootamas. Pesuri laadimiseks kulub kuus tundi, aga kuna tegemist on liitiumioonakuga, saavutab see 80% laetuse 2–3 tunni jooksul.

Kui sul on suured aknad, siis on mõistlik lisaks juurde soetada ka teleskoop-vars, mis võimaldab sul mugavalt ka kõrgeid pindu puhastada, kuhu sa muidu ei ulatuks. 

aknapesur peseb puhtaks aknad ja pinnad

Miks annab aknapesur parema tulemuse?

Mis siis ikkagi on aknapesuri saladus, et see akende pesemise puhul nii palju parema tulemuse annab? Siin tuleb vaadata nii seadme tööviise, ökonoomset vee- ja ajakasutust kui ka materjale. Aknapesuril on tavalise lapi ja puhastusvahendiga puhastamise eest mitmeid eeliseid. 

Kolm-ühes-töövõte

Akuga aknapesur on loodud aega säästma ja samas parimat tulemust saavutama. Pesur niisutab kinnitatud mikrokiudlappi täpselt vajalikus koguses, puhastab klaasi tõhusalt ja kuivatab seda kõike samal ajal. Piisavalt niiske lapp ja kohene kuivatamine tagab selle, et klaasile ei jää puhastamistriipe nagu tavalise lapiga akna pesu puhul tihtipeale juhtub. Puhastamistriibud on tavaliselt põhjuseks, miks klaasi peab ikka ja jälle üle tõmbama ning see võtab oluliselt aega. 

Aknapesuriga kantakse vee ja puhastusaine klaasile nii lühikeseks ajaks, et triibud ei jõua tekkidagi. Klaasi niisutatakse, mikrokiudlapp pühib mustuse lahti ning kaabits ja imur eemaldavad selle ühe sujuva liigutusega. Kogu protsess toimub lihtsalt ja vähese vaevaga. 

Säästab vett ja aega

Aknapesuriga pesemine on efektiivne ja ökonoomne – see nõuab vähem vett, puhastusvahendit ja aega kui traditsioonilisel viisil pestes. Näiteks Vorwerki aknapesur VG100 vajab 20 m² pinna pesemiseks ainult 80 ml vett ja 5 ml spetsiaalset klaasipesukontsentraati. Jah, sul on võimalik ka ainult veega, ilma kemikaale lisama või kodus ise spetsiaalset puhastusvahendit valmistamata aknad puhtaks pesta. 

Aknapesuriga ei pea sa pesemise jooksul puhastusvahendit lisama ega lappi vahepeal puhastama. Tänu sellele saad sa aknad säravalt puhtaks hinnanguliselt poole kiiremini kui muul viisil. Täislaetud akuga aknapesur töötab korraga kuni 30 minutit, mis annab piisavalt aega akende puhastamiseks.

Mikrofiibrist lapp

Pesuril on innovatiivsest mikrofiiberkiust lapp teeb omakorda aknapesu lihtsamaks. Sa ei pea seda aknapesu ajal vahetama, sest mopp imeb enda sisse piisavalt niiskust ja mustust, ilma et see pesutulemust mõjutaks. Mikrokiudlapid on korduvkasutatavad ja peavad äärmiselt kaua vastu, ilma et nende puhastusvõime väheneks. Peale akende pesemist saad mopi pesumasinas puhtaks pesta ja järgmine kord on see taas justkui uus.

Mikrokiudlapid on väga heade imavate omadustega, jättes klaasi selgeks, läikivaks ja triibuvabaks. Mis kõige parem – need on pehmed ja ei ohusta aknaklaasi.

Akende pesemine on lihtsam kui kunagi varem

Õigete vahenditega ei ole akna pesemine mingi probleem! Selleks, et poole väiksema ajakuluga saada säravalt puhtad aknad, ei pea kodus ise segama erilisi puhastusvahendeid kokku, sest parima tulemuse saavutab spetsiaalse aknapesuriga.

Töökindlal akuga aknapesuril on tõhus tööviis, mis korraga niisutab klaasi, puhastab seda ja kuivatab. Siis saad tulemuseks säravalt puhtad aknad igal puhastusel ja ei pea muretsema puhastustriipude pärast ega kulutama aega nende ära saamisele. 

Kui otsid parimat viisi, kuidas pesta aknaid, siis aknapesur võib olla just see, mida sa vajad. Tänu kompaktsele, kergele ja käepärasele disainile on sul aknapesurit lihtne kasutada ja saavutad alati särava tulemuse. Võib juhtuda, et akende pesemisest saab su lemmik kodutöö!

Vaata videost, kui lihtne seda kasutada on!