Blogi

Kuidas valida koju parim tolmuimeja?

Kuidas valida koju parim tolmuimeja?

Õige tolmuimeja on kodu korrashoidmise eelduseks, ent korras kodu ei ole vaid silmailu jaoks oluline. Regulaarne koristamine on vajalik, sest liiga palju tolmu kodus võib tekitada allergiaid või muid terviseprobleeme. Üldiselt soovitatakse tolmuimejaga kodus koristada kaks korda nädalas. Pole siis imestada, et tolmuimeja on üks kõige vajalikumad seadmeid majapidamises, mida valides tasub hoolikalt eeltööd teha, et leida endale parim. Kuidas leida oma koju parim tolmuimeja? On selleks tavaline, robottolmuimeja või hoopis akutolmuimeja?

Tolmuimeja tüübid ja omadused

Korras kodu saamiseks on sul võimalik valida erinevat tüüpi tolmuimejate vahel. Kuna igas kategoorias leidub piisavalt hea võimsusega seadmeid, siis tasub tolmuimejat valida eelkõige oma elustiili ja koristamisharjumuste järgi. Kõigil tolmuimejatel on omad head küljed, miks tasuks neid eelistada, kui mõned omadused võivad sinu jaoks olla olulisemad kui teised. Näiteks automaatse koristamise võimalus, sujuv manööverdamine ja käepärasus või suurepärane toimetulek lemmiklooma karvade kokku korjamisel. 

Vaatame üle kolm levinumat tolmuimejat ja nende iseloomulikud omadused – tavaline juhtmega tolmuimeja, juhtmevaba akutolmuimeja ning robottolmuimeja. 

Tavaline tolmuimeja

Tavaline, juhtmega tolmuimeja on lihtne seade, mille abil saad vajaliku töö tehtud. Nende eeliseks on üldiselt soodne hinnaklass, ent peab arvestama, et nende hoiustamine võtab mõnevõrra ruumi. Samas, kui nad on garderoobikappi või majapidamisruumi ära peidetud, siis üldiselt neid kiirete, väikeste koristustööde jaoks ei viitsita sealt välja võtta ja nii jäävadki põrandad tihtipeale ootama iganädalast koristuspäeva. 

Kuigi erinevat tüüpi tolmuimejad kõik puhastavad hästi, siis tavalisel juhtmega tolmuimejal on endiselt kõige suurem võimsus. Kui kõva põranda osas see ehk ei olegi väga oluline, aga kohevate ja pikakarvaliste vaipade puhastamisel võib tolmuimeja võimsus otsustavaks saada. 

Sellised tolmuimejad on üldiselt kõige suurema tolmukotiga. Seda on hea arvestada, kui sul on suur eramu või lemmikloomad, kes kipuvad palju karva ajama. 

Erinevalt aku- ja robottolmuimejast ei ole selle puhul koristamise aja osas mingeid piiranguid. Aku tühjaks ei saa, ükskõik kui kaua koristada. Oluline on vaid, et läheduses leiduks pistikupesasid. 

Eelised:

 • suur imamisvõimsus
 • mahukas tolmukott
 • soodne hinnaklass
 • funktsionaalne, saadaval spetsiaalsed lisaotsikud

Akutolmuimeja

Akutolmuimeja on kompaktne ja kerge masin, mida on väga lihtne kasutada. Imemisjõu poolest on kaasaege akutolmuimeja igati võrdväärne kaabliga tolmuimejaga. Lisaks see manööverdab hästi ja saab tolmu kätte ka väiksematest nurkadest. Kuna akutolmuimeja näeb ka hea välja, on see sageli paigutatud näiteks kööginurka, tänu millele on see alati käepärast, kui peale söögi valmistamist või õhtusöögi nautimist on kiirelt vaja põrand üle käia. 

parim robottolmuimeja

Juhtmevabadus on oluline omadus selle seadme puhul. Akutolmuimejat kasutades ei pea sa koristamises pausi tegema, kui toast tuppa või korruste vahel liigud. Samuti on akutolmuimeja kerge ja piisalt pika varrega, mis teeb selle kasutamise mugavaks näiteks eakamate inimeste jaoks. 

Akuga tolmuimejad on väikesed, ent väga võimekad. Akutolmuimeja Kobold VB100 peab korraga vastu kuni 80 minutit. See peaks olema igati piisav aeg, et ka suuremale elamisele ring peale teha. Kui aga sellest tööajast siiski ei piisa, saab akutolmuimejale soetada lisaaku. Ent lisaaku pole tingimata vajalik – piisab vaid kolmetunnisest laadimisest, et Vorwerk Kobold VB100 taas täisvõimsusega töötaks. 

Akutolmuimeja on hea lahendus väikeses korteris elavale inimesele, kuna võtab vähe ruumi, või perenaisele, kes tahab, et tolmuimeja oleks alati käepärast. 

Eelised:

 • Kompaktne
 • Kerge
 • Lihtne ja mugav kasutada
 • Liigub ja manööverdab hästi

Robottolmuimeja

Kui sul on majapidamises robot, pead sa koristamisele oluliselt vähem aega kulutama! Robottolmuimejaga saad sa selle tööajad ja tsoonid automatiseerida, nii et sa ise ei pea sel ajal üldse kodusgi olema, kui sinu abiline koristab. See nutikas tolmuimeja käib süsteemselt läbi kogu põrandapinna, tuleb toime erinevate takistustega, mis selle teele ette satuvad, ning uuemate mudelite võimsus on samuti kiiduväärt. 

parim akutolmuimeja

Uuema põlvkonna robottolmuimejad saavad ühtemoodi hästi hakkama nii kõva põranda kui ka vaipade puhastamisega. Intelligentne robottolmuimeja ei avalda muljet mitte ainult oma täpse navigeerimistehnoloogiaga, aga saavutab ka suurepärase tulemuse. Vorwerki robottolmuimeja VR300 ülimalt efektiivne ja vastupidav mootor tekitab tugeva imemisjõu ning uue ehitusega hari võimaldab isegi senisest paremat puhastustulemust. 1800 pööret minutis pöörlev peahari tagab süvapuhastuse vaipkatetel.

Roboti üks hea omadus on ka, see et robot on vaid 9 cm kõrge ja saab mustuse kätte igalt poolt. Tihtipeale koguneb kõige rohkem tolmu kappide ja voodite alla, kuhu tavalise tolmuimejaga ligi ei pääse, kuid robotiga pole see enam probleem. Kuid robotiga ei ole jällegi võimalik puhastada mööblit või tekstiile, mis oleks akutolmuimega lihtsasti tehtav. 

Robottolmuimeja on juhitav sinu nutitelefonist, kus saad määrata automaatse koristamisregulaarsuse ning ka täpse ala, kust koristada on vaja ning kust mitte. Paljudele inimestele, kes koristamist kohe üldse ei armasta, on just robot parim tolmuimeja, kuna see teeb suure töö ise ära. Koristamise asemel saad hoopis meeldivamate tegevustega tegeleda!

Eelised:

 • koristab iseseisvalt
 • koristamise automatiseerimine
 • juhitav nutitelefonist
 • võimalik määrata koristamistsoone ja keelualasid

Funktsionaalsus

Tolmuimeja on tänapäeval palju mitmekülgsem masin! Lisaks tolmuimeja tüübile tasuks seda valides uurida ka erinevaid funktsioone nagu põranda pesemine ja tekstiilide puhastamine. Nii saad soetada endale masina, mis on võimalikult praktiline ja aitab sul tolmu vastu paremini võidelda. 

Põrandapesu funktsioon

Lisaks tolmu võtmisele, on ka põranda pesemine oluline koristustöö, mida tasuks regulaarselt teha. Kui aga sinu jaoks on põranda pesemine tüütu, siis tolmuimejat valides tasub eelistada seda mudelit, millel on ka põrandapesu funktsioon. Nüüd saad kaks koristustööd tehtud samaaegselt! Põrandapesu funktsiooniga on saadaval tavalisi tolmuimejaid kui ka robottolmuimejaid. 

Näiteks Vorwerk VK200 tolmuimeja juurde saad sa soetada spetsiaalse põrandapesumopi. Seda on lihtne kasutada igat tüüpi kõvadel põrandatel nagu parkett, laminaat, plaat, kivi jne. Sul ei vaja enam põrandapesuämbreid ega lappe – ühe paagitäiega saad ära puhastada ligikaudu 60 m2 põrandapinda. 

Vorwerki põrandapesu otsik on varustatud automaatse lapiniisutusfunktsiooniga ja LED-ekraaniga. Võrreldes käsisti põranda pesemisega kulutad sa tolmuimeja pesemisfunktsiooni kasutades ka vähem vett. Hinnanguliselt lausa 50 korda vähem vett ja pesuainet kui tavalise mopi ja ämbriga.

Tekstiilide puhastamine

Koristades ei tasu unustada tekstiile – kardinaid, diivanit ja tugitooli, voodit ja madratsit. Ka sinna kipub kogunema rohkelt tolmu, mis erinevalt põrandast nii otseselt silma ei paista ja seega jääb paljudel tegemata. Ja ega tavaline tolmuimeja tekstiili puhastamisega eriti hästi hakkama ei pruugi saadagi. 

Parema tulemuse saamiseks tasub pigem eelistada tolmuimejat, millel on spetsiaalne madratsiotsik ja mööblihari. Mööbliharja abil on võimalik kätte saada mustus tekstiilkatte sügavamatest kihtidest. Vorwerk Kobold VK200 tolmuimeja mööbliharjal on võimalik seadistada, kas tolmu imetakse kogu harja ulatuses või ainult harja otsast – see võimaldab eriti hästi just nurkadest ja pragudest tolm kätte saada.

Kuidas siis ikkagi leida see parim tolmuimeja?

Korras kodu on kaunis vaatepilt, aga et tolmulapiga ringi jooksmine ei võtaks liiga suurt osa sinu päevast, tuleb leida endale just sobiv tolmuimeja, mis sobib sinu koristamisharjumustega. Kas sa pigem eelistad koristada sagedamini või teed pigem harvem, kui sellevõrra põhjalikuma koristuse? Või oleks sinu eelistus üldse koristamisest pääseda, et samal ajal hoopis muid tegevusi nautida? 

Kellele sobib tavaline tolmuimeja?

Laste ja lemmikloomadega perede puhul võib kõige tõhusam valik olla kaasaegne juhtmega tolmuimeja, millel on saadaval spetsiaalsed otsikud erinevate pindade puhastamiseks. See on töökindel ja efektiivne seade, mille peale võib alati kindel olla. Veel üks lisaboonus on masina võrdlemisi soodne hind. 

Kes peaks eelistama akutolmuimejat?

Noored, väiksed korteris elavad inimesed võivad oma elamisse pigem soetada akutolmuimeja. See on kompaktse korteri elanikele just piisav lahendus ja pealegi ka väga käepärane kasutada ning hoiustada. Samas on akutolmuimeja kompaktne ja mugav lahendus iga pere köögis, kus tavaliselt kipub kõige rohkem segadust päeva lõpuks tekkima.

Kellele on parim lahendus robottolmuimeja?

Robottolmuimeja on tark valik olenemata kodu või perekonna suurusest. Roboti automaatsus võlub paljusid ja põhjusega. Tolmuimejate maailmas võivad need olla võrdlemisi uued tegelased, aga nende töökindlusele ja koristusefektiivsusele ei saa mitte midagi ette heita. Need on juhitavad nutitelefonist, mis annab mugavusele veel juurde. Kui kord oled roboti endale soetanud, siis tavalise tolmuimeja juurde naljalt enam tagasi ei lähe. 

4053584618266 1274