Blogi

Testisin hiljuti oma kodus Vorwerk Kobold VK200 puhastussüsteemi.

Testisin hiljuti oma kodus Vorwerk Kobold VK200 puhastussüsteemi.

Tekst Liina Rukki

Kuigi ma olen ise nagu paljud teisedki skeptilied selliste asjade osas, siis pean ütlema, et see “tolmuimeja” on muljetavaldav.

Tolmuimeja ja põrandapesu üheskoos

Esimese asjana tutvustati mulle kaks ühes süsteemi kus põranda pinnalt tolmuimemine ja põrandapesu toimuvad samaaegselt. Ma olen harjunud kodus küll kord nädalas tolmu tõmbama, kuid pesta ma enam ei viitsi. Selline leiutis aga on eriti mugav. Esiteks ei pea lisaaega kulutama pesemisele. Pesulappi ei pea eraldi loputama ja sellele ei jää külge ka ükski karv ega puru, sest tolmuimeja tõmbab selle enne ära. Ma mõtlen, et mul, kel vaibad praktiliselt puuduvad, on see eriti mugav lahendus.

Automaatne pindade tuvastus

Seejärel näidati mulle teist seadet, mis tolmuimeja juurde kuulub ja see oli automaatne infrapunaanduriga, eraldi mootoriga, lisaotsik. Tolmu tõmmates tuvastab masin, infrapuna anduri kaudu, kas tegemist on kõvakattega pinnasega või vaibaga. Vastavalt sellele reguleerib masin oma jõudlust ning harjaste liikumise sügavust. Ei mingit manuaalset jändamist sellega.

Tolmuimejal on eraldi ka kõvakattegapinnase otsik, mida nimetatakse ka baleriina otsikuks. See on liikuv otsik ja sellega pääseb hästi näiteks nurkasid puhastama.

Lisaks automaatsele pinnase tuvastusele ja vastavalt sellele võimsuse reguleerimisele ja harjaste tööle, on tolmu ja muu mustuse imemisel masin tõeliselt tõhus. See saab kätte mustuse ka kõige väiksematest pragudest tänud spetsiaalselt väljatöötatud mootorile. Ideaalne tolmuimeja lemmiklooma omanikele.

Sügavpuhastav lisavarustus

Sain võimaluse proovida ka tolmuimeja lisavarustusse kuuluvat mööbliharja ja madratsiotsikut. Lisavarsutusse kuuluvad otsikud on varustatud eraldi mootoriga, mis näiteks mööbliharja juures aitab jõuda kitsastesse kohtadesse ning kasutab eraldi harjaseid. Madratsiotsiku mootor moodustab vibreeriva kloppimise efekti, mis aitab kogu mustuse ka sügavamalt kätte saada.

Masina juurde on võimalik lisavarustusena juurde osta ka keemilise puhastuse tarvis mõeldud otsikuid ja vahendeid. Näiteks madratsi puhastamiseks saab kasutada otsikut, mis masseerib puhastusvahendi sügavamale madratsi sisse ning peale mõjuaega saab eelnimetatud kloppimisefektiga madratsiostikuga aine koos mustusega ilusti kätte.

Ka vaipade keemiline puhastus on Vorwerk Kobold tolmuimejaga tehtud kodustest tingimustes väga mugavaks. Samamoodi on olemas eraldi mootoriga lisaotsik kuhu sisse läheb ka keemiline puhastusvahend. Eraldi mootoriga pöörlevad harjased aitavad puhastusvahendil jõuda ühtlaselt sügavale vaiba sisse. Hiljem saab automaatselt vaipa tuvastava tolmuimejaotsikuga puhastusvahendi koos mustusega sügavalt kätte.

Keemilise puhastuse süsteeme ma kahjuks ise testida ei saanud, aga tulemused pidi olema väga märgatavad. Kusjuures puhastusained mida keemilise puhastuse juures kasutatakse on allergiavabad ja jätavad madratsitele ja vaipadele värske lõhna.

Õhku puhastav omadus

Vorwerki puhul panin esimese asjana tähele, et õhk Kobold masinaga puhastamisel on meeldivalt värske, isegi lõhnav. Tavalise tolmuimejaga puhastades teen alati aknad pärast lahti, et õhku värskendada. Triinu, kes mulle esitlust läbiviis, rääkis et masinal ongi õhku puhastav süsteem ja lisaks juures allergiavaba ainega lõhnastatud filter, mis kergelt meeldivat aroomi ruumidesse jätab. HEPA – filter mis imepisikesed tolmukübemed kinni püüab on Vorwerki masina puhul juba ühe kihina tolmukoti sisse ehitatud. Vorwerk Koboldi tolmukotid on patenteeritud tehnoloogiaga valmistatud, et takistada micro-tolmuosakeste õhku pasikumist. Seega puhas ja meeldiv õhk pärast koristust on tagatud. Mulle isiklikult meeldis see viimane omadus vaata et kõige rohkemgi.

Tolmuimeja ise näeb välja väga kena. Disain on piisavalt ilus, et seda kasvõi kodus avalikus nurgas hoida. Hoistada saab seda nii põrandal kui kõrgemale riputades. Kuigi kui masinat on vaja käes hoida, näiteks kardinate puhastamisel või kõrgemate pindade puhastamisel, tundus see küll pist raske. Kaal pidavat olema umbes 3kg. Küsimus tekkis ainult selles osas, et kus kõike seda lisavarustust hoida.

Plussid:
– suurepärane imamisvõime erinevatel pindadel
– põrandapindadel mugav kasutus ja liuglemine
– automaatne pindade tuvastus ja mugav ning tõhus kasutus erinevate pindade puhastamisel.
– õhu puhtus ja värskus, puhastusvahenditel allergiavabadus
– kena disain

Miinused:
– palju lisavarustust (hoiustamine)
– masin kõrgemate pindade puhastamisel käes hoidmiseks pisut raske.