Blogi

Avasta enda jaoks varstolmuimeja eelised ja võimalused

Avasta enda jaoks varstolmuimeja eelised ja võimalused

Väike, ent asendamatu seade igas majapidamises – nii võib lühidalt kokku võtta varstolmuimeja ehk akutolmuimeja olemuse. Hoolimata oma kompaktsetest mõõtudest, on see äga võimekas abiline kodus, eriti kui sul juhtuvad olema lapsed või lemmikloomad, kelle pärast võib olla vajalik tavapärasest sagedamini põrandaid või diivaneid ja tugitoole puhastada. Vaatamata oma väikesele mõõdule, on need tolmuimejad piisavalt võimsad, et kõik kõvad põrandapinnad ja pehmed vaibad mõlemad kaunilt puhtaks teha. Vastupidava akuga tolmuimejate tööaeg on piisav, et ka suuremad elamised kerge vaevaga puhastada. Mida kiirem ja meeldivam on koristada, seda rohkem saad nautida vaba aega.  

Lihtne kasutada

Varstolmuimeja suur võlu on selles, et seda on väga lihtne kasutada. Võrreldes tavalise tolmuimejaga on selle silmnähtavaks eeliseks selle väiksemad mõõtmed ja kergus, mis on eriti suureks eeliseks kui sinu jaoks on tolmuimeja igapäevases kasutamises. Kompaktsemate toodete kaal jääb mõne kilo juurde, mis teeb selle kasutamise mugavaks. See on üks viis, kuidas ka lapsed kodutöödesse kaasata – kerge varstolmuimejaga koristamine on jõukohane ka neile. Ka vanemaealistel võib olla seda mugavam kasutada, kuna nõuab vähem kummardamist ja seda on kergem liigutada. 

Sellega on sujuv manööverdada ja nii pääsed sa ligi ka väiksematele, raskemini ligipääsetavatele nurkadele oma kodus, mis muidu vajavad lapi või muu vahendiga puhastamist. Tänu juhtmevabadusele ja kestvale akule lubavad varstolmuimejad koristades peatumatult tubade ja korruste vahel ringi liikuda. Mitmekordse eramu koristamine on tänu õigele tolmuimejale oluliselt meeldivam. Sa ei pea muretsema, et tolmuimeja juhtmed millegi taha takerduvad või teistele pereliikmetele jalgu jäävad. 

Võimekas

Ära lase end varstolmuimeja väiksest suurusest petta, uuemad mudelid on väga võimekad. Mõnel juhul on selle aku tööaeg kuni 80 minutit – selle aja jooksul jõuab igaüks ka suurema eramu põhjalikult ära koristada. Kui aku tühjaks siiski saab, siis vajab see mõned tunnid laadimist, peale mida on see valmis uuesti täisvõimsusel töötama. Kellel sellest tööajast väheks jääb, kui ei soovi tolmuimeja laadimiseks peatuda, saab soetada oma tolmuimejale lisaaku. Nii võid olla muretu, et jõuad ka suurema majapidamise põrandad põhjalikult tolmust puhtaks teha. Samuti ei ole varstolmuimejate imamisvõimusele võimalik enam suuri etteheiteid teha. Uuemad tooted saavad edukalt hakkama igal põrandapinnal, olgu selleks parkett või vaipkate. Näiteks Kobold EBB100 elektriharja on võimalik põhja alt reguleerida olenevalt soovist ja vajadusest. Saate valida kahe seadistuse vahel, millest üks sobib tavaliseks igapäevaseks tolmuimemiseks ning teine suuremat intensiivsust nõudvaks puhastamiseks, nt peene tolmu eemaldamiseks.

Lihtne hoiustada

Tavaliste tolmuimejate puhul on selle hoiustamine levinud probleem, kui sul just ei ole eraldi majapidamisruumi, kus kodu korrashoiu vahendeid hoida. Garderoobikappi paigutatult võtab tolmuimeja seal üsna palju ruumi ning toas nähtavale jätmine ei ole visuaalselt kena. Akutolmuimejad seevastu võtavad vähe ruumi ja seda on lihtne hoiustada, olgu selleks garderoobikapp, esik või kööginurk. Vaja on vaid laadimisalusele sobiv koht leida ja nii on see alati töövalmis, millal vaja. Kui tolmuimeja pole kappi peidetud, on seda mugavam kasutusele võtta ja ka väiksemad purud saavad kohe kokku korjatud, mitte ei jää ootama kord nädalas toimuvat põrandapuhastust. Akutolmuimeja on eriti ideaalne väikses korteris elavatele inimestele just tänu selle kompaktsusele.  

Lihtne ringi liikuda

Varstolmuimejaga ei ole koristataval alal mingeid piiranguid, selle tööaeg on piisavalt pikk. Tänu kergusele ja aku vastupidavusele saad vajadusel sellega minna koristama näiteks eraldiasuva sauna eesruumi või puhastada auto interjöör sinna sattunud mustusest. Vajadusel võta see kas või nädalavahetuseks suvilasse kaasa, et seal kord majja lüüa. Tänu oma kompaktsuse ei ole see mingi probleem. Kui sa elad mitmekorruselises elamus, siis ilmselt sa tead tolmuimeja üles-alla tassimise tüütut kogemust – kuidas iga kord peab juhtmed kokku korjama, suurt seadet käeotsas treppidest üles tassima ja igas toas pistikupesa otsima. Varstolmuimejad seevastu teevad korruste vahel liikumise lihtsaks – see on juhtmevaba, selle tööaeg on piisavalt pikk ja seda on kerge tõsta. Kaaludes umbes 3 kilo, on see pea poole kergem kui tavalised tolmuimejad. 

Tsooni puhastamine

Iga väikse puru pärast ei viitsita tavaliselt suurt tolmuimejat kapist välja otsima hakata. Varstolmuimeja seevastu on eriti käepärane seade just väiksemate tsoonide sagedaseks puhastamiseks. Nii saad sa hõlpsalt puhastada näiteks vaid köögi ja söögilaua ümbruse peale õhtusööki või elutoa enne külaliste saabumist. Vaiba peal on küpsisepuru? Varstolmuimejaga pole selle kiire koristamine mingi vaev. Varstolmuimejad aitavad üsna hästi puhastada ka näiteks pehmet mööblit, mis vajab regulaarset puhastamist, et selle kangas topiliseks ei muutuks. Samuti on akutolmuimeja ideaalne laste või lemmikloomadega inimestele, kes vajavad, et tolmuimeja oleks kerge ja alati käepärast, juhuks kui on vaja peale õhtusööki köögipõrand kiiresti puhtaks teha. 

Hea täiendus robottolmuimejale

Robottolmuimejad on aina populaarsemaks saamas ja need on head tooted, mille abil põrandad regulaarselt puhtad hoida. Kui sinu majapidamises on näiteks juba robottolmuimeja, siis kompaktne ja mobiilne varstolmuimeja on sellele heaks täienduseks. Sel ajal, kui robot vastutab regulaarse põrandapuhtuse eest, on varstolmuimeja sobiv väikemate nurkade ja soppide, treppide ja muude raskesti ligipääsetavate kohtade puhastamiseks või kogemata maha läinud saiapuru kiireks eemaldamiseks. Kuigi ka robottolmuimejal on tsooni puhastamise võimalus, siis iga kord seda nutitelefonist määrama hakata, võib olla tüütu. Sama aja jooksul jõuad juba võtta kööginurgast varstolmuimeja ja platsi puhtaks teha.

Lihtne hooldada

Varstolmuimejat on lihtne puhastada ja see ei nõua palju hooldust. Väiksed, kompaktsed mõõdud on varstolmuimeja suureks eeliseks, kuid sellega kahjuks kaasneb ka tolmukoti väiksus. Varstolmuimeja vajab seega sagedamat tühjendamist võrreldes tavalise tolmuimejaga. Kui see kõrvale jätta, siis varstolmuimeja puhastamine ei ole midagi keerulist – nõuab täpselt sama palju hooldust nagu tavalised tolmuimejad. Ainus erinevus võrreldes tavalise tolmuimejaga on see, et peab olema meeles akuga tolmuimeja laadima panna, et saaksid vajalikul hetkel selle kohe kasutusse võtta. 

Saadaval erinevas hinnaklassis

Nagu iga tehnikaseadmega, on ka varstolmuimejaid saadaval erinevas hinnaklassis. Olles varstolmuimejat valimas, siis hinnast olulisem on hinna ja kvaliteedi suhe. Tooteid on saadaval erinevas hinnaklassis, alates mõnesajast eurost kuni tuhandeni või isegi enam. Arusaadav, et hind mõjutab valikud palju, kuid tasub hoolikalt võrrelda tolmuimeja võimsust ja aku kestvust ehk kui pikk on selle tööaeg. Akutolmuimeja kasutamine on kõige mugavam vaid siis, kui selle aku kestab piisavalt kaua ja selle võimsus on piisav, et ka vaibad puhtaks teha. 

Mille põhjal varstolmuimejat endale valida?

Kui sa oled omale tolmuimejat ostukorvi panemas, siis tasub võrrelda mõningaid parameetreid. Hind on esimene asi, mis silma hakkab ja mõnikord tuleb juba vaid hinna põhjal mõned alternatiivid valikust välja jätta. Peale selle on kõige olulisem kriteerium tolmuimeja võimsus. Sellest oleneb suuresti pikaajaline rahulolu oma uue seadmega. Väikese imamisvõimsusega seade võib see jätta põrandale purusid. See on eriti oluline, kui sul on kodus vaibad või vaipkattega põrandad, mille korralik puhastamine vajab suurema võimusega tolmuimejat. Väikese imamisvõimsusega masinad ei pruugi puhastada vaipa nii põhjalikult nagu sa sooviksid ja nii on pettumine oma uues seadmes kerge tulema. Võrdle seejärel tolmuimejate aku kestvust, sest juhtmevaba seadme puhul on selle tööaeg väga oluline. Otsi tooteid, millel on piisavalt vastupidav aku ja kiire laadimisaeg. Väikeses korteris elades ei olegi sul väga pika tööajaga tolmuimeja ei olegi vajalik, suure eramu puhul aga tasub seda kindlasti jälgida. 

Kas osta või mitte osta?

Varstolmuimejate eelised teist tüüpi tolmuimejate ees on nende kergus ja sujuv liikumine, mis võimaldab sul puhastada ka väiksemad nurgad oma kodus. Seda on lihtne igapäevaselt kasutada ja hoiustamine võtab samuti vähe ruumi. Kui sul on juba olemas robottolmuimeja, siis kompaktne varstolmuimeja aitab sul koristada väiksemad nurgad või puhastada diivaneid ja tugitoole. 

Akutolmuimejate suurimaks puuduseks tavaliselt peetakse selle võimsust, eelkõige selle võimekust vaipkatete puhastamisel. Siiski ei tasuks vaid sel põhjusel veel varstolmuimejat maha kanda. Kaasaegsetel mudelitel on hea imemisvõimsus ja pikk tööaeg, et kõik pinnad kenasti puhtaks saada – olgu sul kodus puitpõrandad või vaipkattega põrandad. 

Väikeste korterite elanikele võib varstolmuimeja olla kõige mõistlikum variant. See võtab vähe ruumi, aku vastupidavus ei osutu kindlasti probleemiks ning see on alati käepärast, et elamine puhas hoida. Samuti on kerge ja sujuvalt liikuv tolmuimeja mugav kasutada eakatel, kuna see nõuab vähem kummardumist ja seda on lihtne käsitleda.

Kindlasti tasub enne ostu sooritamist erinevaid tooteid võrrelda ja oma koristamiseelistused läbi mõelda. Kui sinu jaoks on oluline, et põranda puhastamine oleks kiire ja käepärane tegevus, korruste vahel liikumine kerge, ning tolmuimeja kasutamisvõimalused mitmekülgsemad, siis toanurka paigutatud laadimisalusega varstolmuimeja võib olla sinu jaoks just parim lahendus. Samuti on varstolmuimeja vajalik lisa robottolmuimejatega majapidamistesse, kuna see võimaldab kergemini puhastada väikseid tsoone ja sellega pääseb väiksematesse nurkadesse, kuhu robot ei pruugi jõuda.

akutolmuimeja