Robottolmuimeja hooldus

*Robottolmuimeja teatab, et hari on kinni ja ei asu tööle hoolimata sellest, et hari on just puhastatud.

Roboti teade tuleneb asjaolust, et harja veomootor vajab liiga suurt jõudu harja käitamiseks. Probleemiks võivad olla veovõlli laagrisse tunginud karvad, niidid või muu mustus. Põhjuseks enamasti ebapiisav peaharja puhastamine. Eemaldage hari ja püüdke võlli otsast sõrmedega ringi ajada. Kui see on raske või pole üldse võimalik, on vaja pöörduda hooldusesse, et laager välja vahetada. VR300 2020 aasta mudelitel on kasutusel edasiarendatud harjalahendus. Oludes, kus karvad on tõsiseks probleemiks, soovitame küsida masina ümberkohendamist uuemale harjatüübile, mis sobib ka VR200 robotitele.

*Robot sõidab pesast välja ja teatab, et ei suuda navigeerida (VR200 Error 3000)

Robot navigeerib korpuse ülaosas asetseva pöörleva laserkiire abil. Kui laseri korpuse vahele on sattunud miskit kleepuvat, võib laseri pöörlemine olla takistatud ja robot ei saa tööle asuda. Proovige käivitamise hetkel ettevaatlikult laseri trumlit päripäeva kaasa lükata. Mõningatel puhkudel vabaneb laser niiviisi takistusest ja probleem on kõrvaldatud. Kui see ei aita, on vaja robot hoolduses lahti võtta ja puhastada.

Kui Te ei leia enda probleemile siiski lahendust, võtke tarkvaraliste või mobiiliäpi kasutamist puudutavate küsimuste korral ühendust info@homeyard.ee või telefonil 621 7504. Muudel puhkudel aitab Tehnikaabi.