Blogi

Miks Alfa ahi on hea valik?

Miks Alfa ahi on hea valik?

Traditsiooniliste Itaalia roogade valmistamiseks on vaja õigeid, värskeid koostisosi, ent ka õiget tehnikat, mis võimaldaks näiteks pitsat küpsetada kõrgel temperatuuril ühtlaselt nii alt kui pealt. Itaaliast pärit Alfa pitsaahjud on tuntud üle maailma oma kvaliteedi, heade küpsetamisomaduste, elegantse disaini ja energiatõhususe poolest. Alfa on algusest peale keskendunud järjepidevale innovatsioonile, et parandada ahjude töökvaliteeti ja seeläbi pakkuda võimalikult meeldivat küpsetamiskogemus.

Alfa ühendab endas traditsiooniliste puuküttega ahjude ja kaasaegsete terasahjude tootmistehnoloogiad, võttes mõlemast maailmast parimad omadused. Olgu selleks toote suurepärane kvaliteet või soov kiiresti saavutada pitsa küpsetamiseks vajalik ülikõrge temperatuur, Alfa ahjudel on mitu eelist.

Ajalugu ja kvaliteet

Alfa ahjusid hakati Itaalias tootma juba 1977. aastal ja sellest ajast saati on nad olnud turuliider koduste pitsaahjude segmendis. Tootjad on leidnud hea tasakaalu traditsiooni ja uuenduslikkuse vahel. Nad panustavad palju arendustööle ja järjepidevale innovatsioonile, pidades sealjuures silmas Itaalia toidukultuuri traditsioone. Nad kasutavad kõrge kvaliteediga materjale, mis tagavad ahjude suure kuumusetaluvuse, ent samas vähendavad toodete kaalu ja suurust erinevate tehnoloogiliste täienduste läbi.

Väiksem energiavajadus

Tänu patenteeritud Forninox tehnoloogiale koguvad Alfa ahjud soojust kiiresti. Ahjudel on väga paks roostevabast terasest kuppel, mille tulemusena on ahju soojenemisaeg väga lühike. Mõned ahjud on valmis pitsat küpsetama vaid peale 5-minutilist soojenemist. Mida kiiremini ahi soeneb ning mida paremini soojust hoiab, seda väiksem on selle energiakulu. Näiteks õige puuküttel pitsaahi hoiab soojust nii hästi, et kui sa oled pitsa valmis saanud, siis aeglaselt langeval temperatuuril jõuad 250 kraadi juures küpsetada veel saia ning 180 kraadi juures kala või juurvilju.

Puu- või gaasiküttel ahi

Enamus Alfa ahjusid on puuküttel, kuid nende valikus on ka gaasiküttega ahjusid. Gaasiküttel ahjud annavad hea tulemuse tarbides vähe energiat, kuigi puuküttega kaasneva suitsuse maitse vastu ei saa. Puuküttel pitsaahjudega käib kaasas ka teatav autentsuse tunne, sest just seda tüüpi ahjudes valmisid traditsiooniliselt pitsad ja saiad. Gaasiküttel ahi seevastu on hea valik linnakodudesse, kus ruumi on vähem. Seal valmib toit kiiresti, seda on lihtne puhastada ning äärmiselt lihtne kasutada.

Puuküttega ahjud sobivad hästi inimestele, kes naudivad isetegemist; suurematele peredele, kellel on aed; kes kasutavad ahju vaid nädalalõppudel või harvem. Gaasiküttega ahjud sobivad hästi kiire eluviisiga linnainimestele; kellel on vähe ruumi või väike rõdu; noortele paaridele; kes kasutavad seda igapäevaselt või mitu korda nädalas.

Disainahjud, mis sobivad nii tuppa kui õue

Lisaks headele funktsionaalsetele omadustele, on Alfa ahjud ka kauni disainiga. Kaasaegse disainiga ahjud sobivad hästi kaunistama nii kööki kui ka terrassiala. Alfal on väga suur mudelite valik, kust igaüks leiab endale sobiva variandi. Sul on võimalik valida eraldiseisev alusega ahi või kompaktsem, olemasolevale töötasapinnale paigutatav variant. Samuti on sul võimalik valida mõne mudeli puhul erinevate värvitoonide vahel.

Suur või kompaktne ahi

Alfa on oma tootearenduses mõelnud kõigi pitsasõprade peale. Isegi väikese rõduga linnakodu jaoks on õige lahendus olemas. Näiteks leiab Alfa valikust väikese gaasiküttel ahju, mis on disainitud spetsiaalselt linnakeskkonna jaoks, kus võivad olla piirangud puuküttel väliahjudele ja kus ruumiga ei ole priisata. See väike ahi kuumeneb 500 kraadini vaid 10 minutiga ja õige Napoli stiilis pitsa väljub sealt juba 60 sekundiga. Kui, vastupidi, sul on avar terrass või aed ja soovid suuremat ahju, siis Alfa ahjud on valmis lausa pitsarestorani töö sinu tagahoovis ära tegema.

Lihtne hooldada

Roostevabast terasest ahjude eeliseks on ka see, et neid on lihtne puhastada ja hooldada. Regulaarselt tasub puhastada ahju sisemust. Näiteks puuküttel ahju puhul tuleb enne iga uut kasutamiskorda puhastada see tahmast. Ahjupealse puhastamiseks piisab vaid niiske lapiga üle tõmbamisest. Ühtegi keemiat sisaldavat puhastustoodet ei ole puhastamiseks vaja kasutada. Kord aastas tuleb ahju korsten puhastada, kuid see on ka kõik.

Ükskõik, millise Alfa ahju kasuks sa otsustad, kvaliteet ja töökindlus on tagatud. Oma pika ajaloo jooksul on nad jõudnud tehnoloogiat täiendada, et saaksid autentseid Itaalia roogasid nautida nii oma tagahoovis kui linnakorteri pisikesel rõdul. Kui oled valimas endale sobivat ahju, siis tasub sul eelkõige mõelda sellele, kui tihti sa seda kasutaksid, kas toas või õues ja kui palju sul on ruumi ahju jaoks. Nii puu- kui gaasiküttel Alfa ahjud on ökonoomsed, kiiresti soojenevad, kõrge kvaliteedi ja hea disainiga ning lisaks kõigele on neid lihtne hooldada.